ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Почетак реализације образовно – васпитног рада учењем на даљину је 17. март 2020. године.

Часови ће бити емитовани на РТС Канал 3, према распореду по разредима, који ће дан пре емитовања бити доступан на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја:

www.rasporednastave.gov.rs

За све ученике од 1. до 7. разреда емитоваће се образовани садржаји у блоковима од по 2 часа дневно.

За ученике 8. разреда емитоваће се едукативни садржаји у блоковима од по 3 часа дневно, од којих ће 2 увек бити српски језик и математика, а 3 час је један од предмета који се полажу на завршном испиту.

Дан планете Земље у читавом свету се обележава 22. априла. Традиција обележавања овог датума потиче још из 1970. године, 1992. године овај датум је постао међународни дан. Уједињене нације су овај дан прогласиле за дан посвећен борби против угрожавања животне средине.

Ученици Основне школe „Свети Сава“ последњих година овај значајни еколошки датум обележавају организујући разне активности.

Ове школске године ученици млађих разреда који похађају продужени боравак су очистили школско двориште, а потом су проучавали биљке и животиње у школском окружењу. Такође, пошто је пролеће идеално за сађење биљака, наши ученици су посадили лековито биље – нану, матичњак и чуваркућу.На крају, ученици су се и забавили. Од пластичних чепова направили су ЕКО ПОРУКУ.

Ево, како је све то изледало...