1. Не очекуј од природе више него што си јој дао.ekoloski kutak 1
  2. Заштити планету ову, другу немамо нити ћемо добити нову.
  3. Брини о ваздуху пре него што га удахнеш.
  4. Користи извор тако да воду можемо пити и на речном ушћу.
  5. Знај да земља дарује само кад ум царује.
  6. Сети се да је живот дрвета залог за дрво живота.
  7. Не дозволи да птица селица сутра одустане од повратка са југа.
  8. Урачунај цену очувања природе у цену сваког производа.
  9. Не тражи рупу у законима природе.
  10. Мисли више о отпаду да не завршиш у њему.
  11. Градећи не отимај већ дели са природом.
  12. Чувај животну средину да бисмо избегли КРАЈ!!!

У нашој школи од ове школске године почела је са радом еколошка секција. Ово је прва песма која је настала у нашој секцији.

ЧУВАЈМО ПРИРОДУekoloski kutak 2

Очувајмо природу!

Око нашег окружења

влада претња.

У граду је нова мода,

тугује нам Мајка природа.

Заштитимо природу!

У селу зеленило влада,

Мајка природа као да је млада.

У фабрици мање дима,

око ње мање лима.