Дана 19.10.2013. године у дворишту Основне школе „Свети Сава“ одржана је Изложба кућних љубимаца. Ова изложба је имала ревијални карактер и на њој је представљено око 100 различитих кућних љубимаца. Поред мачки, кучића и рибица,  ученици су са поносом приказали да гаје и зечеве, корњаче, хрчке,...

У оквиру ове изложбе налазила се и изложбена поставка поставка кућица за птице. Заједно са својим родитељима, ученици наше школе ове јесени направили су око 30-так кућица. Један део кућица за птице након изложбе постављен је у школском дворишту, а други део кућица изложен је као стална поставка у холу наше школе. Изложбу кућица за птице пратила је и одговарајућа презентација тако да ученици могли да стекну нова знања о птицама станарицама. Циљ ове изложбе је упознавање ученика са животињама, конкретно са кућним љубимцима и птицама, као и развијање и неговање правилног односа према животињама. Треба истаћи да су у организацији ове изложбе подједнако учествовали сви запослени у нашој школи, родитељи и ученици. Сви ученици који су довели своје кућне љубимце и који су правили кућице добили су дипломе.

На почетку ове школске године у нашој школи је формирана еколошка секција. Чланови еколошке секције су ученици од првог до осмог разреда а на овој изложби били ангажовани као ЕКОЛОШКА ПАТРОЛА. Ова секција се посебно истакла у организацији читавог овог догађаја. Изложба и поставка кућица за птице представљају тек почетак рада ове секције. Еколошка секција ће се између осталог бавити и реализацијом пројекта „Млади еколози“ који се тренутно спроводи у нашој школи у сарадњи са Градском управом града Чачка. Нас, организаторе, наставнике ове школе радује и велики број учесника ове изложбе, јер је познато да ко воли животиње, воли и људе, а основни циљ васпитања младих је развијање хуманости. Овом акцијом еколошка секција је показала да поред кућних љубимаца показује и одговоран однос према заштити птица станарица уочи зиме.

"За птице правим кућице"